Kol Centar nastupa u Sarajevu

Indie rock bend Kol Centar po prvi put dolazi u BiH kako bi predstavili svoj prvi album “Šuplje priče”. Svoje instrumente i glasove ujedinjuju trojica mladih Kotorana: Vasilije Čolan, Nikola Popović i Gojko Daković te bubnjar Mićko porijeklom iz BiH.
Njihov zvuk je inspirisan bendovima Arctic Monkeys i The Strokes, što potvrđuje i energija s kojom pristupaju svakom nastupu.
Na albumu im se pridružila i bh. kantautorica Vimoksha na pjesmi “Nevada”, za koju potpisuje i tekst. Osim zajedničkog dueta i drugih pjesama s “Šupljih priča”, Vimoksha će sa Kol Centrom izvesti i neke od svojih pjesama.
Koncert će se održati u subotu, 27. juna, u AG klubu, s početkom u 21:00. Cijena karata u pretprodaji su 10 KM te 15 KM na ulazu.
Kol Centar je na sceni od 2024. godine, kada su objavili svoj prvi EP “Sa mnom” te osvojili srca indie scene svojim humorom, tekstovima i live nastupima širom Srbije. S albumom “Šuplje priče” dokazuju autorski senzibilitet.
Emina Bajtarević, koju je region prepoznao po plasmanu u finale Supertalenta Hrvatska sa talentom trbuhozborstva, od 2023. godine piše i producira pjesme pod pseudonimom Vimoksha. Njen prvi singl “Nazovi nekog osim dilera” je postao viralni hit na društvenim mrežama, te ga je premijerno izvela uživo na main stage-u EXIT festivala.
